Bayan hocadan bayanlara özel direksiyon dersi

İstanbul, Türkiye

Görüşler

SİBEL YÜCE
SİBEL YÜCE
Sakinliği, sabrı, güler yüzlülüğü, esprileri ile dersin başlaması ile bitmesi arasında geçen zamanı hissettirmeyen Filiz hocama çok teşekkür ediyorum. Hocam o kadar esprili ki ders sırasında kahkahalar havada uçuşuyor. Hocam bir o kadar da insan psikolojisinden iyi anlıyor. Dar sokaklar virajlı yollarda vs pratik yaparak trafik korkumun yok olmasını sağladı. Bilgisi ve tecrübesi o kadar iyi ki kendinizi güvende hissediyorsunuz. Trafikte yaptığım hataları tespit edip tam yerinde ve sizin kendinize olan güveninizi kırmadan çok iyi bir şekilde ifade ediyor. Bana katmış olduğunuz her şey için teşekkür ediyorum.
NERMİN KARAASLAN
NERMİN KARAASLAN
Hayatta en büyük hayalim araba sahibi olmaktı. 2008'de ehliyetimi aldım ama bu hayalimi uzun yıllar gerçekleştiremedim. Sonrasında arabayı aldım fakat bu kez de İstanbul trafiğine nasıl çıkacağımı bilemedim. Yıllardır direksiyona oturmamıştım, gözüm korkuyordu, derken tavsiye üzerine Filiz Hocayı buldum ve ondan ders almaya başladım. İyi ki de bu güzel insanı bulmuşum ve tanımışım. Direksiyon başına oturduğumda heyecanlıydım ve biraz da korkuyordum, yapabilecek miyim endişesi ile derse başlamıştım. Ama yanımda Filiz Hanım gibi bir hocam vardı, onun sayesinde cesaretlendim, heyecanımı ve korkularımı yenmeyi başardım. Artık İstanbul trafiğinde araç kullanmaktan korkmuyorum. İyi ki sizi tanımışım hocam, iyi ki sizden ders almışım, sizin sayenizde başardım, size minnettarım.
ÖZGE AKSÖZ
ÖZGE AKSÖZ
Merhabalar ben Özge; sene 2005 ehliyetimi aldım ancak sene 2017 yılına kadar ehliyetimi kimlik olarak kullandım diyebilirim. Araba kullanmayı çok istememe rağmen trafik cesaretini yakalayamadığım için bu mümkün olmadı. Taa ki sevgili Filiz Hocamla tanışana kadar… Bir gün beni eşimin bir arkadaşı direksiyon dersi alma konusunda ikna etti ve iyi ki de etti. Çünkü otoparkta boş boş yatan arabamla kendimizi yollarda bulduk. Tabii ki bu Filiz Hocamın sayesinde oldu. Ona her zaman teşekkürü bir borç bilirim. O benim hayatımdaki en büyük zincirlerimden birini kırmamda bana yardımcı oldu çünkü. Belki kimileriniz bu işi çocuk oyuncağı gibi görebilir ama inanın araba kullanmak değil belki ama o karmaşık İstanbul trafiği benim için aşılması zor bir sınavdı. Ayrıca sene 2008 düz vites çünkü eşimin o zamanki arabası düz vitesti. Ve sene 2014 defalarca direksiyon dersi aldım başka bir hocadan ancak bu konuda bana maalesef yardımcı olamamış, olamamış diyorum çünkü bunu kendimden kaynaklanan bir problem olarak görüyordum taa ki Filiz Hocamla tanışana kadar. Ben ders için sözleştiğimiz ilk gün hatta kendisine ilk olarak şunu dediğimi hatırlıyorum; ‘Ben bu direksiyon işini öğrenip halledersem dünya tersine döner herhalde’… Filiz Hocam da bana öyle bir şey yok, bu işi direksiyona oturan herkes öğrenir demişti, hiç unutmam bana o ilk güveni veren cümlesini. Sonrasında derslerimiz devam edip ben işi cesaretle ve kendime güvenle yapmaya başlayınca anladım ki araba ve direksiyona hakimiyet, o cesaret ve öz güven öğretmenle o kadar çok ilgiliymiş ki… Kendimi ve beynimi yıllarca boşuna yormuşum. Yani bu işi çözüp öğrenebilmek için kilit nokta öğretmen.
ELİF AYGÜLER
ELİF AYGÜLER
Merhabalar; 10 sene önce aldığım ehliyeti kimlik olarak kullanıyordum. Araç kullanmaktan korkuyordum fakat işim gereği elzem oldu. İnternet vasıtasıyla Filiz hocaya ulaştım. Hemen derslere başladık. Allah’a şükür ki hocam Filiz hoca olmuş. Çok sabırlı ve tecrübeli olması beni rahatlattı. Korkularımı sayesinde yendim. Kendime olan inancımı tazeledi. Önce otomatik vites araçta direksiyon hakimiyetimi sağladıktan sonra kendi manuel vites aracımla eğitime devam ettik. Bu yöntemle manuel araca daha kolay adapte oldum. Teknik detaylara önem verip açıklamalarda bulunması öğrenmemi kolaylaştırdı. Filiz hocayla dersler çok verimli ve eğlenceli geçiyor. Ayrıca güvenilir ve iyi bir dost kazandım. Teşekkür ediyorum kendisine. Araç kullanmak isteyenlerin Filiz hoca gibi bir hocaya ihtiyaçları var.
NEŞE DEMİRCİ
NEŞE DEMİRCİ
Otomatik vites araç aldım hiç kullanmayı bilmeden. Ben bir ev hanımıyım, açıkcası hiç cesaretim yoktu, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Filiz Hoca ile tanışma fırsatı buldum, iyi ki de o arkadaşımı dinlemişim. Hakikaten de gayet güzel, problemsiz ders yaptık, derslerimiz hem keyifli hem de oldukça verimli geçti. Kendisinin sakinliği sayesinde de maşallah ben de gayet sakin araç kullanmayı öğrendim. Sabrınıza, ilginize ve de gerçekten harika öğretinize teşekkür ederim hocam..
ELİF SALTOĞLU
ELİF SALTOĞLU
Ben 15 senelik ehliyetimi sadece kimlik olarak kullanan biriyim senelerdir. Ama işim dolayısıyla artık mecburen araç kullanmam gerekiyordu. Çok şanslı biriyim sanırım, çünkü bu denli iyi bir hocaya denk geldim. Kendime güvenimi o kadar iyi yerine getirdi ve o kadar sakince ne yapacağımı bütün tekniğiyle öğretti ki, gerekten inanılmaz.Artık evimden işime toplu taşımaları kullanmadan, marşıma basıp gidiyorum 🙂 Daha ne olsun..
BETÜL ALBAYRAK
BETÜL ALBAYRAK
Ehliyetimi 2 yıl önce aldım ama sonrasında trafikte araç kullanmaya cesaret edememiştim, ta ki, Filiz hocayı bulana kadar.. Derslere daha başladığımız ilk saatte bile, beni o kadar rahatlattı ki, 2 sene neden beklemişim dedim.. Bu kadar sabırlı, işine hakim, son derece güven veren bir hocaya ne diyebilirim ki.. Sadece emeği için sonsuz teşekkür edebilirim ancak. Herkese de şiddetle Filiz hocamı tavsiye ederim..
ÖZLEM ÖZEN
ÖZLEM ÖZEN
Merhaba, Sevgili Filiz Hocamın sayesinde 16 yıllık ehliyetim olmasına rağmen bir türlü trafiğe çıkacak cesareti bulamamış biri olarak hocamdan aldığım eğitimler, Filiz hocanın sakinliği anlayışı hoşgörüsü ve verdiği cesaret ile şu an direksiyon derslerime devam ediyorum, herşey harika gidiyor.Trafikte araç sürmekten çok korkan ben, bu işi beceremem diyen bayan arkadaşlara Filiz hocayla tanışmayı onun öğretmiş olduğu tekniklerle araç sürmeyi şiddetle tavsiye ediyorum.Ben direksiyon başına oturduğumda titreyen ayaklarım ve kasılan vücudumun bu kadar kısa sürede araç süremeye adapte ola- bileceğini tahmin bile edemezdim.Şuan trafikte araç sürmek bir keyif haline geldi.Çünkü bu işi gerçekten layığıyla yapan bir hocam var o aynı zamanda mükemmel bir insan. Kendisine sonsuz teşekkürler.
DİLEK KÖSE
DİLEK KÖSE
Merhaba, Öncelikle Filiz Hoca araba kullanırken budur diyenlerdenim 🙂 Bana herkes bundan şoför falan olmaz diyordu tam umudumu yitirmek üzereyken Filiz hocayı aramamla her şey değişti. Şuan derslerimiz devam ediyor, araba kullanmak mükemmel bir şey ama hocanız Filiz Hoca olmalı… Trafikte araba kullanmak zevk haline geldi sayesinde. Araba kullanmayı öğretemeyeceği hiç kimse yok diye düşünüyorum, çünkü gerçekten işini seviyor ve hakkını veriyor. Zaten öğretmeden de bırakmaz. Ayrıca mükemmel bir kişiliği var. Çok değerli bir insan.
BELGİN SUDE
BELGİN SUDE
Merhaba Arkadaşlar, Uzun zamandır ders almak için direksiyon eğitimcisi araştırıyordum. Daha önceki deneyimim oldukça moral bozukluğu ile sonuçlandığı için artık daha titiz bir araştırma içine girmiştim. Daha önce aldığım eğitimde pedallı arabada eğitim aldığım için, ben yapıyor öğreniyor olduğumu zannederken, her şeyi sağda eğitimcinin pedallardan yaptığını gördüm. Ben de kendimi öğrendim sanıyordum ta ki bir gün araca oturduğumda arabayı yerinden dahi kaldıramadığımı görene kadar.. Tabi ki çok üzülmüş, eğitimcilere karsı inancımı kaybetmiş gibi hissetmiştim ve son bir şans bu sefer daha seçici olmak kaidesi ile internetten Filiz hocayı buldum, telefon açtığımda karşımda gayet pozitif bir ses ve profesyonel bir edayla ben öğrencilerimi trafik ortamında pedalsız öğretiyorum dedi çok şaşırmıstım inanamadım. Filiz hoca kendine güvenen, pozitif, güler yüzlü ve arkadaş gibi ama güzel bir mesafesi de var o mesafeyi çok güzel koruyabiliyor. Harika bir eğitim süreci yaşıyorum… Arkadaşlar süper bir enerjisi var Filiz hocanın, hiç sinirlenmiyor yaa 🙂 Güzel, harika bir eğitim günü daha yaşadım bugün, kendimi çok iyi hissediyorum 🙂 Bence trafikte bu kadar eğitimsiz insanlar varken, Filiz hoca gibi işini severek yapan öğrencisine saygı duyan, anlayışla karşılayan, pozitif, profesyonel eğitimcilere ihtiyacımız var. İnsanlar sırf rant ve para kazanma derdinde olduklarından, parayı aldım oldu bittiye getirmeye çalışıyor .Bu yüzden ben Filiz hocadan çok memnun kaldım ve zihnimdeki duvarları çok güzel kırdı. Çok şanslıyım Filiz hocanın öğrencisi olduğum için, sayesinde bende trafikte profesyonel araç kullanan mükemmel sürücülerden olacağım. Gerçek bir trafik deneyimi yaşamak istiyorsanız Filiz hocanın sırasından geçmelisiniz. O anlatılmaz sadece yasanır.. Teşekkürler Filiz hoca.. Her şey gönlünüzce olsun… Sevgilerimle.

SİZDE GÖRÜŞÜNÜZÜ BELİRTİN:

Puan:
Tüm hakları saklıdır. | Designed By odsmac.com